Gizli Kamera Tespiti

Evinizde, ofisinizde yada aracınızda, gizli saklı kamera ile izlenmekten endişeleniyor ve bunu iyi mi engelleyeceğinizi merak ediyorsanız, size destek olabilecek birkaç ipucumuz var. Eğer daha ciddi bir sıkıntı yaşıyorsanız ustalaşmış ekibimizden hizmet istek edebilirsiniz. Gizli kamera iyi mi bulunur? Gizli kameralar hızla gelişen değişen teknolojinin gelişmesi ile fazlaca minik boyut ve özelliklerde üretilebilmektedir. Küçük nesnelerin gizlenmesi daha rahat olmaktadır. Bunun için yapılması ihtiyaç duyulan ilk şey etrafı dikkatlice incelemektir. Odayı dikkatli bir biçimde inceleyecek olursanız kamerayı bulabilirsiniz. - Beklenmedik yerlerde duran yada herhangi bir yere gitmeyen kablolara dikkat edin. 

Casus Gizli Kamera Tespiti

 Birçok gizli saklı kamera kablosuz olsa da, açıklanamayan kablolar gizli saklı bir kameraya işaret ediyor olabilir. - Işıkları inceleyin. Gizli kameralarda çoğu zaman bu şekilde bariz işaretler olmaz, sadece gizlenmek için tasarlanmamış emniyet kameralarında çoğunlukla led ışıklar bulunur ve kamerayı yerleştiren şahıs dikkatli değilse kamera görünebilir. - Duvarlarda yada başka yerlerde minik delikler arayın. Bazı gizli saklı kamera türleri fazlaca minik boyutlarda merceklere sahiptir. Genellikle kameranın yerleşebileceği minik bir delik bulunan ve dikkat çekmeyen nesnelerde saklanmak üzere çalışırlar. - Sıra dışı nesnelere odaklanın. Tanıdık bir yerde iseniz, yeni olan yada veya yerinde olmayan nesnelere bir göz atın. Gizli kameraları saptamak için kullanılabilecek öteki bir metot de dinlemektir. Her kamera için geçerli olmasa da hareketle hassas birtakım kameralar, hareketi algıladıklarında görüntüyü izlemek için harekete geçer ve bu, yumuşak bir tık sesi veya vızıltıya niçin olur. Gürültülü bir ortamda, bu tür kameraları ne olursa olsun duyamazsınız. Ancak ışıkları, televizyonları ve öteki ses kaynaklarını kapatabileceğiniz bir yerdeyseniz, kamerayı duyabilirsiniz. Özellikle gece sessiz ortam tercih edilmesi önemlidir. 

Maalesef yukarıdaki yöntemlerin hiçbirisi gizli saklı kameraları saptamak için 0 müessir değildir. Ancak derhal vazgeçmeyin. Kameranın sensöründen yansıyan ışığı arayarak da gizli saklı bir kamerayı bulabilirsiniz. Bu metot ile gizli saklı kamerayı saptamak için ışığı doğru açıdan kullanmanız ve kameraya fazlaca yakın olmanız gerekir. Bir fer deposu kullanarak gizli saklı bir merceği bulmak için en rahat yol, ışıkları kapatmak ve odanın çevresinde bir el fenerini ile dolaşmaktır. Yavaşça hareket edin ve şüphelendiğiniz bölgeleri fenerle muhtelif açılardan inceleyin. Aynalar, camlar yada öteki yansıtıcı yüzeyler şeklinde alanların dışında, ışığın olmaması ihtiyaç duyulan yerlerde fer parıltıları görürseniz bir kamera bulmuş olabilirsiniz. Aynalara da şüpheci yaklaşmalısınız, şu sebeple ayna arkasına gizlenmiş olan bir kamerayı göremezsiniz. Akıllı telefonunuzda bir kamera idrak etme uygulaması kullanarak aramanızı kolaylaştırabilirsiniz. Bu uygulamalar kamera merceklerini aydınlatmak ve onları tespit etmenize destek olmak için parlak zeka telefonunuzun flaşını kullanır. Uygulamalar çoğu zaman, bir yansımanın alınmasını kolaylaştırmak için parlak zeka telefonunuzun flaşının hızla yanıp sönmesini sağlar. Ancak kaynağın yakınında değilseniz uygulamaların bir işe yaramayacağını söylemekte yarar var.


Teklif Al

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş