Casus Dinlemeleri Nasıl Yapılır?

Kablosuz casus böceklerle uzaktaki bir noktadan alıcı cihazla ortam dinlemesi yapılabilir veya görüntüler alınabilir bu mesafe 2000m'ye kadar çıkmaktadır. GSM tabanlı kablosuz dinleme cihazlarında ise böyle bir sınırlama sözkonusu değildir dünyanın herhangi bir noktasından ortam dinlemesi yapılabilir. Hafızasına kayıt yapan cihazlarla sese duyarlı modda günlerce dinleme yapabilir fakat enerji beslemesi olan bir yere yerleştirilen kayıt cihazları hafızası dolana kadar görüntü ve ses kaydı yapar bu şekilde kayıt süresi birkaç ay olabilir. Lazerli dinlemelerde ortama herhangi bir böcek yerleştirilmesine gerek yoktur birkaç kilometre uzaklıktan pencere camına tutulan lazerle ortamdaki sesin camda yaptığı titreşimler ses dalgalarına çevrilerek dinlem

Teknolojinin ilerlemesiyle casus dinleme cihazları micro boyutlara inmiştir ve teknikleride çok gelişmiştir ancak profesyonel cihazlar ve böcek arama konusunda uzaman kişiler tarafından tespit edilebilir. Tüm casus dinleme yöntemleri için farklı teknikle arama yapılmakta ve farklı cihazlar kullanılmaktadır. Örnek hafızasına kayıt yapan bir böceği frekans tespit cihazılya tespit etmek mümkün değildir ve jammer cihazlarıyla engellemekte imkansızdır.

Bulunduğunuz ortamda bir risk algıladıysanız veya şüphe duyuyorsanız böcek arama konusunda faaliyet gösteren bir firmadan böcek arama hizmeti veya danışmanlık hizmeti almalısınız. Bunun haricinde yapabilecekleriniz - Ofisinizde bulunan eşyalara ufak işaretler koyabilirsiniz, mesela masanızın yanında duran 3'lü prize ufak bir işaret koyarak hergün bu işareti kontrol edebilirsiniz priziniz aynı görünümde olan dinleme cihazı yerleştirileniyle değişitirlirse bunu hemen farkedebilirsiniz, bu yöntemi bilgisayar farenize, klavyenize, telefon ahizenize, bilgisayar hoparlörünüzede uygulamanız büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. - Casus cep telefonu yazılımlarını tespit etmeniz çok zordur ancak bu proğramların bazı hatalarından anlayabilirsiniz mesela telef

Detaylı Bilgi İçin Bizi Aramanız Gerekmektedir.

Ortamın büyüklüğü ve eşyaların yoğunluğuna göre 100-150m2 aralığında bir alan yaklaşık 2-3 saat kadar sürmekedir. İleri seviyede arama ve önlemler yarım gün ile bir gün arasında değişmektedir.

Aramalarımız neticesinde casus cihaz tespit edilirse dilerseniz cihaz yerinden çıkarılarak size teslim edilir veya cihaz muayene edilerek hakkında bilgi edinilmeye çalışırız. ikinci bir seçenekte cihazın yeri tam olarak tespit edilir ve hiçbir müdahalede bulunulmadan adi makamlara bildirebilirsiniz.

Dinleme ve izleme cihazları kullandıkları yöntem bakımından birkaç çeşidi vardır bunlar Kablosuz dinleme-izleme olanları (RF) olarak adlandırılır Kablolu dinleme ve izleme, Lazerli dinleme ve DVR kayıt cihazları bu dinleme yöntemlerinden yalnızca kablosuz RF dinleme jammer cihazlarıyla engellenebilir fakat diğer yöntemleri engellemenin bir yolu yoktur. Fakat tüm bu yöntemleri kullanan cihazların tespiti mümkündür ancak profesyonel cihazlarla.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş